Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony projektu KeyGeothermal strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://keygeothermal.pl/.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty. Oceniliśmy to na podstawie Analizy kosztów dostępności cyfrowej funkcji wirtualnego spaceru.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Pani Aleksandry Kasztelewicz — mailowo: kasztelewicz@min-pan.krakow.pl lub telefonicznie (+48) 12 617-16-24.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego Instytutu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Instytut mieści się w Krakowie przy ul. J. Wybickiego 7A, 31-261 Kraków. Budynek składa się z dwóch części: starej oraz nowo rozbudowanej.
Wejście do starej części budynku jest zabezpieczone elektronicznym czytnikiem przepustek (system kontroli dostępu) i wymaga pokonania jednego schodka. Wewnątrz znajdują się schody prowadzące do obszaru dostępnego dla interesantów, który mieści się na 3. piętrze (Administracja). W tej części budynku nie ma windy, co może stanowić utrudnienie dla osób z ograniczoną mobilnością.
Na parkingu przypisanym do budynku dostępne są miejsca parkingowe, w tym miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Wjazd na parking prowadzi od ulicy Wybickiego, bez konieczności pokonywania szlabanu. Parkowanie jest bezpłatne.
Do budynku oraz wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Do nowej części budynku prowadzą trzy wejścia, z których główne, oznaczone logo Instytutu, przeznaczone jest dla interesantów. Wszystkie wejścia są zabezpieczone elektronicznymi czytnikami przepustek (system kontroli dostępu), dlatego zaleca się korzystanie z wejścia głównego, gdzie po prawej stronie znajduje się ochrona.
Nowa część budynku została w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do wejścia nie prowadzą żadne schody, a poruszanie się po całym obiekcie jest możliwe dla osób na wózkach.
W budynku znajduje się winda dostosowana do osób z niepełnosprawnościami – wyposażona w komunikaty głosowe oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a. Schody w klatce schodowej są wyposażone w poręcze, które na każdej kondygnacji dodatkowo oznaczono alfabetem Braille’a.
Z tej części budynku, na piętrach 1–4, znajdują się przejścia prowadzące do starej części, w tym do części administracyjnej na 3. piętrze. Wejścia prowadzą przez szklane drzwi oznakowane dla osób niedowidzących.
Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze oraz na każdym piętrze.
Przed budynkiem wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Parkowanie jest bezpłatne.
Wjazd na parking znajduje się od ulicy Wybickiego i jest zabezpieczony szlabanem. Aby uzyskać dostęp, interesanci powinni skorzystać z przycisku przy szlabanie i skontaktować się z ochroną budynku, która umożliwi wjazd.
Do budynku oraz wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
Projekt KeyGeothermal jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014–2021
Program „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, Obszar programowy „Energia” Polska.
Operatorzy Programu: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NFOŚiGW